Město obdrželo z programu "Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje" dotaci ve výši 140 000,- Kč. Tyto finanční prostředky byly použity na nákup nového vybavení pro naši jednotku. Dotace pokryla 70 % nákladů na zakoupené prostředky, zbylých 30 % doplatilo Město Velké Bílovice.

 logojmk

 

Do výbavy nám tak přibyl nový přenosný akumulátorový osvětlovací systém PELI se svítivostí až 6000 lumenů a výdrží až 24 hodin. Dále pak pulzní oxymetr NONIN pro měření saturace a srdečního tepu, který využijeme při poskytování první pomoci. Obměnili jsme i některé přilby, zásahový oblek a zásahové boty. Zakoupeny byly nové hadice, které mají oproti původním zmenšený průměr, což usnadňuje manipulaci a přispívá k lepší kultuře hašení. 

Pořízené vybavení usnadní a zefektivní naši zásahovou činnost. Za tuto podporu jsme nesmírně rádi a rádi bychom za ni ještě jednou touto cestou poděkovali.

 

 IMG 20180706 104101