Byli jsme vysláni k záchraně osoby s AED. Na místě spolupráce se ZZS.

Číst dál: 23.12.2018 Záchrana osob - Podivín

Jednotka opět vyjela k prověření sepnutí elektronické požární signalizace do jedné z místních firem. Na místě zjištěno, že se jedná o planý poplach. 

Číst dál: 14.12.2018 Planý poplach - Velké Bílovice

Jednotka vyjela k prověření sepnutí elektronické požární signalizace do jedné z místních firem. Na místě zjištěno, že se jedná o planý poplach. 

Číst dál: 5.12.2018 Planý poplach - Velké Bílovice

Provedli jsme odčerpání zatopeného vinného sklepa ve Velkých Bílovicích. Použito motorové kalové čerpadlo. 

Číst dál: 20.11.2018 Čerpání vody - Velké Bílovice

Zasahovali jsme u požáru stromu a okolního porostu v lokalitě místních vinných sklepů. Požár, který způsobil zkrat drátů nízkého napětí, jsme zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu. 

Číst dál: 23.10.2018 Požár stromu - Velké Bílovice

U požáru hospodářského stavení za rodinným domem jsme zasahovali krátce před půl osmou večerní v Podivíně. Jednotka na místě prováděla hašení pomocí dvou proudů "C" a jednoho vysokotlaku. Likvidace se protáhla do pozních nočních hodin, jelikož bylo potřeba rozebrat konstrukci střechy a vyházet všechen hořlavý materiál. 

Číst dál: 27.8.2018 Požár nízké budovy - Podivín

Zasahovali jsme u likvidace ve fasádě rodinného domu ve Velkých Bílovicích z důvodu alergie člena domácnosti na bodnutí. Vosy zlikvidovány insekticidem.

Číst dál: 20.8.2018 Likvidace obtížného hmyzu - Velké Bílovice

Jednotka vyjela k záchraně osoby a AED do Podivína, na místě spolupráce s PČR, ZZS a HZS.

Číst dál: 16.8.2018 Záchrana osob - Podivín

Jednotka vyjela k záchraně osoby s AED do Velkých Bílovic. Na místě spolupráce se ZZS.

Číst dál: 14.8.2018 Záchrana osob - Velké Bílovice

Jednotka byla vyslána k požáru odpadu v kanálu na ulici Svárov ve Velkých Bílovicích. Jednalo se o zahoření listí od odhozeného nedopalku cigarety.

Číst dál: 9.8.2018 Požár odpadu - Velké Bílovice

Úterní výjezd jednotky nebyl tentokrát k "ostrému" zásahu, ale na taktické cvičení do Horních Bojanovic. Cvičení se účastnilo 14 jednotek a tématem byla likvidace požáru lesa za použití leteckého hašení.

Číst dál: 7.8.2018 Taktické cvičení - Horní Bojanovice

V odpoledních hodinách jsme zasahovali u požáru odpadu u novostavby rodinného domu v Podivíně. Při našem příjezdu na místě zasahovala domácí jednotka, která měla požár lokalizovaný.

Číst dál: 31.7.2018 Požár odpadu - Podivín

Tento den jednotka opět zasahovala při likvidaci vosího hnízda v konstrukci pergoly u rodinného domu na ulici Fabian. Vosy zlikvidovány insekticidem. 

Číst dál: 30.7.2018 Likvidace hmyzu - Velké Bílovice

Jednotka vyjížděla k požáru trávy za městem Velké Bílovice směrem na Čejkovice. Po příjezdu zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení, přítomný majitel byl poučen a my jsme se vrátili zpět na základnu. 

Číst dál: 28.7.2018 Planý poplach - Velké Bílovice

V pátek jsme byli vysláni k likvidaci hmyzu k fotbalovému hřišti ve Velkých Bílovicích. Jednalo se o vosy uhnízděné v altánku a přilehlé maringotce, které obtěžovali návštěvníky a děti na hřišti. Provedli jsme jejich likvidaci a vrátili se zpět na základnu.

Číst dál: 27.7.2018 Likvidace hmyzu - Velké Bílovice

Jednotka zasahovala u požáru  u hráze rybníka Velký Bílovec. Jednalo se o požár dřevěného odpadu a trávy, pravděpodobně ze zrušeného sadu. Na místě nebyl nikdo přítomen a pálení nebylo nahlášeno. Na uhašení byl použit 1 vysokotlaký proud a 1 proud "B".

Číst dál: 9.7.2018 Požár odpadu a trávy - Velké Bílovice

Naše jednotka byla vyslána k požáru lisu na balíky a přilehlého pole mezi Velkými Bílovicemi a Podivínem. Na místo zásahu vyjely obě naše cisterny s šesti hasiči. Celkem jsme zde použili 2 vysokotlaké proudy a jeden proud "C". Předběžná škoda se vyšplhala cca na 115 tis Kč.

Číst dál: 5.7.2018 Požár balíkovače a pole - Podivín

V odpoledních hodinách jsme zasahovali při resuscitaci osoby v Moravském Žižkově. Na místě jednotka spolupracovala se zdravotnickou záchrannou službou.

Číst dál: 4.7.2018 Záchrana osob - Moravský Žižkov

Jendotka byla vyslána k resuscitaci osoby do obce Prušánky. Při příjezdu na místo se zde již nacházela zdravotnická záchranná služba. Po dohodě se ZZS jsme se vrátili zpět na základnu.

Číst dál: 16.6.2018 Záchrana osob - Prušánky

Odpoledne byla jednotka vyslána k odstranění stromu, který spadl na silnici Velké Bílovice - Čejkovice. Strom byl rozřezán pomocí motorové pily, silnice zprůjezdněna a jednotka se vrátila zpět na základnu. 

Číst dál: 24.5.2018 Odstranění stromu - Velké Bílovice

Naše jednotka byla povolána k požáru lokomotivy na vlakovém nádraží v Podivíně. Na místě jsme prováděli hasební práce sněhovými hasícími přístroji za použití dýchací techniky. Po odpojení trakčního vedení byl požár dohašen vysokotlakým proudem.

Číst dál: 25.4.2018 Požár lokomotivy - Podivín

Jednotka byla vyslána k požáru osobního automobilu na ulici Žižkovská ve Velkých Bílovicích. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že k požáru nedošlo, jednalo se o technickou závadu na automobilu. 

Číst dál: 29.3.2018 Technická pomoc - Velké Bílovice

Jednotka vyjela na žádost ZZS k osobě v bezvědomí. Na místě spolupráce se ZZS při resuscitaci. 

Číst dál: 14.2.2018 Záchrana osob - Moravský Žižkov

Jednotka vyjela k záchraně osoby v bezvědomí. Na místě spolupráce se ZZS. 

Číst dál: 26.1.2018 Záchrana osob - Velké Bílovice