Krátce po 11. hodině jsme vyjížděli k požáru střechy v areálu pily do sousedního Podivína. Při příjezdu na místo se zde již nacházela jednotka z Břeclavi s automobilový žebříkem, která byla v době nahlášení požáru nedaleko na kondiční jízdě.

Z naší cisterny jsme nasadily dva vodní proudy k hašení střechy a ochlazování uskladněné štěpky. Druhá cisterna prováděla doplňování vody naší a břeclavské CAS. Zásah probíhal v dýchací technice. Byl vyhlášen II.stupeň požárního poplachu a na místo události se postupně sjelo 12 hasičských jednotek. Nasazeno bylo 8 proudů, z toho jeden z automobilového žebříku a použito bylo i hasící a řezací zařízení Cobra, které přivezla jednotka z Brna. Požár zničil střechu a střešní prostory budovy. 


Naše technika na místě: CAS 20, CAS 32

Zasahující jednotky: PS Břeclav, PS Hustopeče, PS Mikulov, ŠVZ Brno, HZSp SŽDC Brno, SDH Velké Bílovice, SDH Podivín, SDH Lednice, SDH Velké Pavlovice, SDH Prušánky, SDH Stará Břeclav, SDH Rakvice


 Fotogalerie: