Jednotka vyjela k záchraně osoby v bezvědomí s AED. Na místě spolupráce se ZZS a PČR. 

Číst dál: 12.12.2017 Záchrana osob - Podivín

U požáru palet a odpadu jsme zasahovali v sobotu před třetí hodinou ráno na ulici Úlehlova v Podivíně. Požár byl zlikvidován 1 C a 1 vysokotlakým proudem. 

Číst dál: 2.12.2017 Požár odpad, ostatní - Podivín

V dopoledních hodinách jsme zasahovali u požáru přívěsného kompresoru na ulici Fabián ve Velkých Bílovicích. Požár jsme zlikvidovali vysokotlakým proudem a práškovým hasícím přístrojem. Uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbentem a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Číst dál: 16.11.2017 Požár kompresoru - Velké Bílovice

V souvislosti s vichřicí, která se dnes prohnala Českou Republikou jsme vyjížděli i my, konkrétně na ulici Svárov k odstranění spadlého stromu. Strom byl odstraněn pomocí motorové pily a jednotka se vrátila zpět na základnu. 

Číst dál: 29.10.2017 Odstranění stromu - Velké Bílovice

Jednotka byla vyslána k požáru průmyslové budovy na ulici Podivínská. Při příjezdu na místo zjištěno, že jde o planý poplach, jednalo se o objekt sušičky zemědělských plodin a plameny byly součástí technologie sušení. Ostatní jednotky byly odvolány zpět na základny. 

Číst dál: 16.10.2017 Planý poplach - Velké Bílovice

Jednotka vyjela k záchraně osoby v bezvědomí s AED. Na místě spolupráce se ZZS. 

Číst dál: 26.9.2017 Záchrana osob - Velké Bílovice

Jednotka byla vyslána ke stromu, který spadl na elektrické vedení a začal hořet. Po příjezdu na místo již zde zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Břeclavi. Jednalo se o zlomený strom, který spadl na el. vedení a zkratoval jej, k požáru nakonec nedošlo.

Číst dál: 15.9.2017 Technická pomoc - Velké Bílovice

Ve večerních hodinách jsme byli povolání k požáru rodinného domu na ulici Fabián ve Velkých Bílovicich. Jednalo se o požár uskladněných věcí v garáži. Na likvidaci nasazen 1 vysokotlaký proud,  následně byl dům odvětrán od zplodin hoření. 

Číst dál: 14.8.2017 Požár nízké budovy - Velké Bílovice

Jednotka zasahovala u požáru střechy v objektu pily v Podivíně. Nasazeny 2 proudy C a 1 vysokotlaký proud z automobilového žebříku. Požár byl lokalizován v 18:55, likvidace 19:17.

Číst dál: 8.8.2017 Požár průmyslové budovy - Podivín

V sobotu večer jsme byli operačním střediskem vysláni k požáru kabelů v kuchyni restaurace do Podivína. Při příjezdu hasičů byl již požár uhašen a ti provedli odvětrání objektu od zplodin hoření.

Číst dál: 29.7.2017 Požár nízké budovy - Podivín

Jednotka byla vyslána k záchraně osoby - resuscitace s AED do Podivína. Na místě spolupráce se ZZS. 

Číst dál: 15.7.2017 Záchrana osob - Podivín

Před 18. hodinou jsme vyjížděli do Rakvic k záchraně osoby - resuscitace s AED. 

Číst dál: 14.7.2017 Záchrana osob - Rakvice

Jednotka byla vyslána k likvidaci obtížného hmyzu do Podivína. Jednalo se o 8 vosích hnízd v podbití střechy na chatě v zahrádkářské kolonii za benzínovou stanicí. Hmyz byl zlikvidován pomocí postřiku a jednotka se vrátila zpět na základnu. 

Číst dál: 13.7.2017 Likvidace hmyzu - Podivín

V nočních hodinách jsme zasahovali u požáru střechy penzionu ve Velkých Bílovicích. Byly nataženy dva vodní proudy, zásah probíhal v dýchací technice. Pravděpodobnou příčinou požáru byl úder blesku.

Číst dál: 10.7.2017 Požár střechy - Velké Bílovice

Na další výjezd jela naše jednotka do Velkých Pavlovic, kde došlo k požáru skládky. Cestu jsme si tentokrát prodloužili, protože jsme s CAS 20 byli v Lažhotě na hasičských závodech.

Číst dál: 5.7.5017 Požár skládky - Velké Pavlovice

Krátce po 11. hodině jsme vyjížděli k požáru střechy v areálu pily do sousedního Podivína. Při příjezdu na místo se zde již nacházela jednotka z Břeclavi s automobilový žebříkem, která byla v době nahlášení požáru nedaleko na kondiční jízdě.

Číst dál: 3.7.2017 Požár průmyslové budovy - Podivín

Naše jednotka se zúčastnila taktického cvičení složek IZS na železniční trati Lednice - Břeclav. Námětem cvičení byla nehoda vlaku v nepřístupném terénu. 

Číst dál: 21.6.2017 Taktické cvičení Vlak 2017

Jednotka zasahovala u požáru trávy 5x20 m v trati "Půrynky" ve Velkých Bílovicích. Požár byl během chvíle lokalizován a zlikvidován, další dobrovolné jednotky byly odvolány před příjezdem na místo zásahu. 

Číst dál: 13.6.2017 Požár trávy - Velké Bílovice

Odpoledne byla jednotka povolána k odstranění větve na pozemní komunikaci směrem od Velkých Pavlovic. Větev byla odstraněna pomocí motorové pily a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Číst dál: 4.6.2017 Odstranění stromu - Velké Bílovice

Jednotka vyjela k záchraně osoby - resuscitace s AED ve Velkých Bílovicích. Spolupráce se zdravotnickou záchranou službou.

Číst dál: 27.4.2017 Záchrana osob - Velké Bílovice

Jednotka byla povolána k záchraně osoby - resuscitace s AED v Podivíně. Po příjezdu na místo se zde již nacházela jednotka hasičů z Břeclavi a zdravotnická záchranná služba. Byla prováděna resuscitace ve spolupráci se zasahujícími složkami IZS. 

Číst dál: 1.4.2017 Záchrana osob - AED - Podivín

Po obědě jsme byli vysláni k požáru trávy do sousedního Podivína. Po příjezdu na místo jsme nasadili dva vodní proudy k hašení trávy a ochlazování sousedících hal s uskladněným dřevem.

Číst dál: 29.3.2017 Požár trávy - Podivín

Navečer jsme vyjeli k požáru rákosí u podivínského rybníka. Požár byl uhašen před příjezdem hasičů a naše jednotka byla odvolána při cestě k zásahu zpět na základnu.

Číst dál: 28.2.2017 Požár trávy - Podivín

Jednotka zasahovala ve Velkých Bílovicích u požáru osobního automobilu na ulici Žižkovská vedle benzínové stanice. Po příjezdu na místo bylo auto již celé v plamenech. Na likvidaci jsme nasadili dva proudy v dýchací technice. Po lokalizaci se na místo dostavila jednotka HZS Břeclav a následně byl požár zcela zlikvidován. 

Číst dál: 24.1.2017 Požár OA - Velké Bílovice

V podvečerních hodinách vyjelo 9 členů naší jednotky k čerpání vody ze zatopeného sklepa na ulici Tabačov v našem městě. Sklep byl zatopen důsledkem prasklého vodoměru. Vodu, která sahala do výše cca 2 metrů jsme odčerpali pomocí elektrického kalového čerpadla.

Číst dál: 16.1.2017 Čerpání vody - Velké Bílovice