Dopravní automobil s označením DA L1Z je určen pro přepravu hasičů na zásahy s primárním využitím na zásahy s AED. Lze jej také využít při případné evakuaci osob, čerpání vody, technických zásazích, na školení a výcvik nebo odvozu materiálu při hospodářských pracích na zbrojnici. V neposlední řadě také slouží jako dopravní prostředek pro mladé hasiče.

Jedná se o devítimístný dopravní automobil, přičemž druhá řada sedadel je umístěna proti směru jízdy a jsou pod nimi umístěny úložné boxy. Prostor pro osádku je od nákladního prostoru oddělen pevnou přepážkou. V nákladovém prostoru je jedna police na vybavení nebo zavazadla a dvě výsuvná plata, každé o nosnosti 200 kg. Na střeše vozidla je umístěn střešní nosič s úchyty, přístupný po žebříku na zadních dveřích.

Zvláštní výstražné zařízení je modré barvy v provedení LED a tvoří jej světelná rampa nad kabinou osádky, dvě doplňková výstražná světla v přední masce a dvě rohová světla na zadní straně vozu. Vzadu nechybí ani výstražná alej oranžové barvy. Ovládací panel je umístěn v kabině v dosahu řidiče i spolujezdce.

Pracovní osvětlení vozidla zajišťují LED světla umístěná jak v interiéru tak v exteriéru a doplňují jej dva pracovní světlomety s magnetickým uchycením s možností napájení z autozásuvky 12V.

Z výbavy vozu nechybí multimediální displej, klimatizace, nezávislé topení a couvací kamera.

Dopravní automobil byl pořízen v roce 2019 díky příspěvku Jihomoravského kraje, Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů a Města velké Bílovice.

Výrobce podvozku

Provedení

Vybavení ve vozidle:

Čerpadlo Mitsubishi MPT080

Motorové kalové čerpadlo určené k odčerpávání vody ze zatopených prostor má výkon 1325 l/min. Hmotnost čerpadla je 61 kg.

Analogová radiostanice GM360

Vozidlová radiostanice Motorola slouží zejména ke spojení s krajským operačním střediskem a s ostatními vozidly jednotek požární ochrany.

Analogové radiostanice GP340

Ruční radiostanice Motorola se používají zejména k zajištění spojení mezi zasahujícími hasiči. Umožňují ale i spojení s KOPIS a vozidly hasičů.

Tablet Lenovo

Výjezdový tablet je vybaven systémem GINA LITE, který umožňuje příjem informací o výjezdu, navigaci na místo události a zjednodušenou komunikaci s operačním střediskem.

AED Lifepak 1000

Automatický externí defibrilátor je určen k podání výboje při srdeční fibrilaci. Je navržen pro laické použití tak, aby jej dokázal použít i náhodný svědek události bez předchozího proškolení.

Svítilny SURVIVOR LED

Osobní svítilny pro hasiče, které mohou být používány i ve výbušném prostředí. Světelný výkon 179 lumenů, dosvit přes 350 metrů.

Fotogalerie: