Cisternová automobilová stříkačka je určena k přepravě čtyř hasičů, vybavení a samozřejmě také hasební vody na místo zásahu. Součástí vozidla je nízkotlaké čerpadlo o výkonu 3200 litrů za minutu a naviják s 60 metry hadice pro rychlý zásah. Nechybí ani lafetová proudnice na horní plošině nástavby, pneumaticky výsuvný osvětlovací stožár a přední asanační lišta. Cisterna je pro komunikaci s operačním střediskem vybavena analogovou radiostanicí Motorola s volacím znakem HBV287.

V roce 2012 prošla cisterna kompletní rekonstrukcí, která byla hrazena z rozpočtu města a z dotace od Jihomoravského kraje. Byl opraven podvozek, částečně i motor. Nástavba byla zhotovena kompletně nová z hliníkových profilů se schránkami na vybavení krytými roletami. Nová je i ocelová nádrž na vodu o celkovém objemu 9000 litrů vody. Rekonstrukci provedla firma THT Polička, s.r.o.

Výrobce podvozku

Tatra Kopřivnice

Výrobce nástavby

THT Polička (původně Karosa Vysoké Mýto)

Rok výroby

1990

Rok rekonstrukce

Maximální rychlost

90 km/h

Délka

8 510 mm

Výška

3 350 mm

Šířka

2 500 mm

Hmotnost

22 500 kg

Objem nádrže na vodu

9 000 litrů

Vybavení ve vozidle:

Plovoucí čerpadlo PH Cyklon1

Plovoucí čerpadlo s motorem Honda 190 GCV slouží k odčerpávání vody ze zatopených prostor, nebo plnění cisterny z otevřeného vodního zdroje. Má výkon 1120 l/min.

Elektrocentrála FOGO FH3001

Elektrocentrálu pohání motor Honda GX200. Výkon 2,7 kVA zajištěje elektrickou energii zejména pro pneumaticky výsuvný osvětlovací stožár, který je součástí vozidla.

Přetlakový ventilátor Papin 350

Ventilátor slouží k přetlakové ventilaci zakouřených prostor. Má výkon 8100m3/hod a je poháněn motorem Honda GX100.

Řetězová pila Husqvarna 550XP

Profesionální motorová řetězová pila s výkonem 2,8 kW a délkou lišty 40 cm. Pomáhá při odstraňování stromů a řezání dřevěného materiálu.

Dýchací přístroje Dräger PSS3000

Moderní přetlakový dýchací přístroj s ocelovou lahví o objemu 6 litrů má zásobu 1800 litrů vzduchu, což vystačí na cca 40 minut pobytu v zakouřeném prostředí.

Analogová radiostanice GM360

Vozidlová radiostanice Motorola slouží zejména ke spojení s krajským operačním střediskem a s ostatními vozidly jednotek požární ochrany.

Analogové radiostanice GP340

Ruční radiostanice Motorola se používají zejména k zajištění spojení mezi zasahujícími hasiči. Umožňují ale i spojení s KOPIS a vozidly hasičů.

Svítilny SURVIVOR LED

Osobní svítilny pro hasiče, které mohou být používány i ve výbušném prostředí. Světelný výkon 179 lumenů, dosvit přes 350 metrů.

Fotogalerie: