Cisternová automobilová stříkačka je určena k přepravě šesti hasičů, vybavení a samozřejmě také hasební vody na místo zásahu. Je postavena na podvozku Renault D13 4x2, dodavatelem je společnost WISS Czech. Nástavba je vyrobena z hliníkových profilů a nádrž na hasební látky (2000 l vody a 120 l pěnidla) z kompozitu. Součástí je švédské čerpadlo Ruberg umožňující nízkotlaký (8 Atm.) i vysokotlaký (40 Atm.) provoz. Navíc je vozidlo vybaveno dalším nezávislým čerpadlem, které prostřednictvím 6ti trysek na podvozku chrání vozidlo proti tepelným rizikům při najetí na hořící materiál. 

Úložné prostory nástavby jsou kryty roletkami a je v zde uloženo veškeré vybavení a příslušenství jak na požární zásah, tak na různou škálu technických zásahů - čerpání vody, odstraňování spadlých stromu, likvidaci bodavého hmyzu, poskytování první pomoci a další. Na horní plošině nástavby, která je přístupná výklopným žebříkem ze zádi vozidla, jsou umístěny dvě hliníkové schránky na vybavení a 4-dílný nastavovací žebřík. 

V kabině najdeme 4 dýchací přístroje uchycené v zadních sedadlech, což umožňuje nasazení přístroje již během jízdy na místo zásahu. Dále je zde 6 ručních svítilen v nabíječích, 4 svítilny na přilbu a 4 ruční radiostanice. Pro komunikaci s operačním střediskem je zde analogová i digitální radiostanice a výjezdový tablet se systémem GINA Lite. Nechybí ani autorádio a nezávislá klimatizace. 

Vozidlo bylo pořízeno v roce 2016 díky příspěvku Jihomoravského kraje a Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. 

 

Výrobce podvozku

Renault

Výrobce nástavby

WAWRZASZEK ISS

Rok výroby

2016

Maximální rychlost

110 km/h

Výkon motoru

195 kW

Délka 

7 565 mm

Výška

2 950 mm

Šířka

2 550 mm

Hmotnost

12 000 kg

Objem nádrže na vodu

2 000 litrů

Objem nádrže na pěnidlo

120 litrů

 


Vybavení ve vozidle:

Plovoucí čerpadlo PH Poseidon1

Plovoucí čerpadlo s motorem Honda 190 GSV slouží k odčerpávání vody ze zatopených prostor, nebo plnění cisterny z otevřeného vodního zdroje. Má výkon 1120 l/min.

Čerpadlo Mitsubishi MPT080

Motorové kalové čerpadlo určené k odčerpávání vody ze zatopených prostor má výkon 1325 l/min. Hmotnost čerpadla je 61 kg.

 

Čerpadlo HCP 50

Elektrické kalové čerpadlo 230 V určené k odčerpávání vody ze zatopených prostor. Výkon 550 l/min, výtlačná výška 20 m. 

Elektrocentrála Mitsubishi 6700T

Třífázová elektrocentrála s výkonem 5 kVA zajišťuje elektrickou energii v místě zásahu jednotky. Využíváme ji např. k pohonu el. kalového čerpadla nebo osvětlení.

Kotoučová pila Husqvarna K760

Rozbrušovací pila K760 Rescue s výkonem 3,7 kW určená pro řezání nejrůznějších materiálů, nejčastěji kov nebo beton. Průměr řezného kotouče je 300 mm.

 Řetězová pila Husqvarna 562XP

Profesionální motorová řetězová pila s výkonem 3,5 kW a délkou lišty 45 cm. Pomáhá při odstraňování stromů a řezání dřevěného materiálu. 

 

 Řetězová pila Husqvarna T425

Jednoruční motorová řetězová pila s výkonem 0,96 kW je díky svým rozměrům a hmotnosti určena hlavně na prořezávání větví.

 Foukač Husqvarna 125 BVx

Motorový foukač na listí využíváme při odchytu a likvidaci nežádoucího bodavého hmyzu. 

 

 Dýchací přístroje Dräger PSS3000

Moderní přetlakový dýchací přístroj s ocelovou lahví o objemu 6 litrů má zásobu 1800 litrů vzduchu, což vystačí na cca 40 minut pobytu v zakouřeném prostředí. 

 Analogová radiostanice DM2600

Vozidlová radiostanice Motorola slouží zejména ke spojení s krajským operačním střediskem a s ostatními vozidly jednotek požární ochrany.

 

Analogové radiostanice GP340

Ruční radiostanice Motorola se používají zejména k zajištění spojení mezi zasahujícími hasiči. Umožňují ale i spojení s KOPIS a vozidly hasičů.

Digitální radiostanice TPH 700

Ruční digitální radiostanice slouží ke spojíní s KOPIS a vozidly dalších jednotek. Ve automobilu je uložena v držáku s externí anténou a dobíjením.

Tablet Samsung

Výjezdový tablet je vybaven systémem GINA LITE, který umožňuje příjem informací o výjezdu, navigaci na místo události a zjednodušenou komunikaci s operačním střediskem.

AED Lifepak 1000

Automatický externí defibrilátor je určen k podání výboje při srdeční fibrilaci. Je navržen pro laické použití tak, aby jej dokázal použít i náhodný svědek události bez předchozího proškolení.

Základní lezecké vybavení

Základní lezecký balíček obsahuje dva lezecké postroje, lana, karabiny, smyčky a další výbavu pro práci ve výškách.

Svítilny SURVIVOR LED

Osobní svítilny pro hasiče, které mohou být používány i ve výbušném prostředí. Světelný výkon 179 lumenů, dosvit přes 350 metrů.

 021

Osvětlovací systém PELI

Přenosný LED akumulátorový osvětlovací systém se svítivostí až 6000 lumenů a dobou svícení až 24 hodin. Má výsuvný stativ do výšky 1,8 m a otočnou světelnou hlavu.

 

Fotogalerie: