TFA je zkratka anglického názvu Toughest Firefighter Alive, což v české překladu znamená nejtvrdší hasič přežije. 

Jedná se o závody v disciplínách, které napodobují činnost hasičů u zásahu. Mezi ně patří například přeskakování dvoumetrové bariéry, údery kladivem, tahání a balení hadic, výstup po schodech, tažení figurýny, přenášení kanystrů a další. Tyto disciplíny se mírně liší dle pravidel každého z jednotlivých závodů. Většinou je celý závod absolvován v kompletní hasičské výstroji s dýchacím přístrojem na zádech. 

Tento druh závodů vznikl v USA na počátku 90. let 20. stolení, kdy firma SCOTT vyrobila nový typ přetlakového dýchacího přístroje pro hasiče a prezentovala jej zákazníkům. Později se rozšířil po celém světě a v dnešní době má spoustu příznivců a počet soutěží v těchto disciplínách se rychle rozrůstá. 

Tento den Erik stihl dva závody TFA. Salašská rozhledna - 4. místo a Kobylí - 3.místo. Oba závody soutěžícím komplikovaly vysoké teploty.

Číst dál: 28.7.2018 Závody TFA - Salašská rozhledna a Kobylí

V pořadí třetí závod TFA zlínské ligy se konal v Prasklicích. Erik zde ve své kategorii opět získal bodovanou pozici v podobě 3. místa. Gratulujeme. 

Číst dál: 30.6.2018 Prasklický železný hasič

Další závod TFA, kterrého se Erik účastnil se konal v obci Mokrá-Horákov. Soutěžil zde v kategorii Masters a umístil se na 1. místě. 

Číst dál: 17.6.2018 Mokrsko-Horákovské železné hasič

V Litenčicích se konal závod TFA, který je zařazen do Zlínské ligy železných hasičů. Erik zde startoval v kategorii Masters (s aktivovaným dýchacím přístrojem) a vybojoval druhé místo.

Číst dál: 9.6.2018 TFA Litenčice

Stříbrnou medaili si přivezl Erik ze závodů TFA Nová Dědina. Závodil v kategorii Masters s aktivovaným dýchacím přístrojem. V článku můžete shlédnout video. 

Číst dál: 13.5.2018 TFA Nová Dědina

3. místo vybojoval Erik tentokrát na Slovensku, konkréntně na soutěži TFA Bánovce nad Bebravou, kde soutěžil v kategorii "zásah". Gratulujeme k zahraniční medaili. 

Číst dál: 6.5.2018 TFA Bánovce nad Bebravou

Hasiči Viničné Šumice pořádali 1. května závod TFA s názvem Šumická TreFA. Ve své kategorii zde Erik získal 2. místo.

Číst dál: 1.5.2018 Šumická TreFA

Další soutěž TFA se konala v sobotu 28.4. v Mělčanech. Po pár chybičkách se Erik ve své kategorii umístil na 5. místě. 

Číst dál: 28.4.2018 TFA Mělčany

Po úspěšné sobotě přišla i úspěšná neděle a Erik vydřel 2. místo v závodě TFA ve Velkém Ořechově. Tentokrát v kategorii s aktivním dýchacím přístrojem, kterou si vyzkoušel poprvé. Opět gratulace z naší strany. 

Číst dál: 15.4.2018 TFA Velký Ořechov

Erik Jaborník má za sebou první letošní závod v kategorii TFA, který se konal v Podolí. Zimní přípravu zřejmě nepodcenil, jelikož přivezl rovnou zlatou medaili. Tak snad se bude dařit i nadále, gratulujeme.  

Číst dál: 14.4.2018 Zlato z TFA v Podolí

Poslední letošní závod TFA, kde nás Erik reprezentoval, se konal ve Valašské Bystřici a nesl název Memoriál Richarda Trčky - o najsilnějšího valašského hasiča. Vcelku úspěšnou sezónu zde Erik zakončil vytouženým 1. místem.

Číst dál: 7.10.2017 Zlato z TFA Valašská Bystřice

Další medaili, tentokrát bronzovou přivezl Erik ze závodů v disciplínách TFA, které se konali v Třešti (kraj Vysočina). Gratulujeme. 

Číst dál: 30.9.2017 Bronz z TFA Třešť

V Říčanech u Brna se konal tradiční závod "Říčanská plíce". Několik chyb pro Erika znamenalo bramborovou 4. příčku. Je to jeden z mála, který brambory sbírá po celý rok 😊.  

Číst dál: 16.9.2017 TFA Říčanská plíce

Další medaili ze závodů TFA přivezl Erik z Oslavan, kde se konal závod s názvem Železný Hasič Oslavany. Ve své kategorii se umístil na druhém místě. Gratulujeme.

Číst dál: 9.9.2017 Stříbro z TFA v Oslavanech