TFA je zkratka anglického názvu Toughest Firefighter Alive, což v české překladu znamená nejtvrdší hasič přežije. 

Jedná se o závody v disciplínách, které napodobují činnost hasičů u zásahu. Mezi ně patří například přeskakování dvoumetrové bariéry, údery kladivem, tahání a balení hadic, výstup po schodech, tažení figurýny, přenášení kanystrů a další. Tyto disciplíny se mírně liší dle pravidel každého z jednotlivých závodů. Většinou je celý závod absolvován v kompletní hasičské výstroji s dýchacím přístrojem na zádech. 

Tento druh závodů vznikl v USA na počátku 90. let 20. stolení, kdy firma SCOTT vyrobila nový typ přetlakového dýchacího přístroje pro hasiče a prezentovala jej zákazníkům. Později se rozšířil po celém světě a v dnešní době má spoustu příznivců a počet soutěží v těchto disciplínách se rychle rozrůstá. 

Druhý závod lletošní sezóny s naším zastoupením se konal v Čučicích. Jednalo se o první závod TFA ligy Moravské hasičské jednoty a Erik Jaborník se zde umístil na 3. místě. 

Číst dál: 13.4.2019 TFA Čučice

TFA Jedovnice byl jeden z nejdůležitějších závodů sezóny TFA v našem kraji. Jednalo se totiž o kvalifikaci na Mistrovství ČR v TFA dobrovolných hasičů za Jihomoravský kraj. Můžeme již jen gratulovat Erikovi, který zde získal 2. místo a za da týdny nás jede reprezentovat do Domažlic na MČR. 

Číst dál: 22.9.2018 TFA Jedovnice

Aby těch závodů nebylo málo, další soutěž, které se Erik zúčastnil, se konala v nedalekých Mutěnicích. Tady se umístil na třetím místě, tož jen tak dál.

Číst dál: 15.9.2018 TFA Mutěnice

Závod v Kroměříži patří do Českého poháru v disciplínách TFA. Je rozdělen na 4 úseky a Erikovi tentokrát ani trochu nesedl. Ve své kategorii se nakonec umístil až na 17. místě z celkových 33 závodníků.

Číst dál: 13.9.2018 TFA Kroměříž

Závod TFA v Sobělicích je dalším článkem Zlínské ligy železných hasičů. Jedná se o silově asi nejtěžší závod celého seriálu a to Erikovi zřejmě sedí. V kategorii s aktivním dýchacím přístrojem zde vyhrál 1. místo. Gratulujeme. 

Číst dál: 25.8.2018 TFA Sobělice

Tento den Erik stihl dva závody TFA. Salašská rozhledna - 4. místo a Kobylí - 3.místo. Oba závody soutěžícím komplikovaly vysoké teploty.

Číst dál: 28.7.2018 Závody TFA - Salašská rozhledna a Kobylí

V pořadí třetí závod TFA zlínské ligy se konal v Prasklicích. Erik zde ve své kategorii opět získal bodovanou pozici v podobě 3. místa. Gratulujeme. 

Číst dál: 30.6.2018 Prasklický železný hasič

Další závod TFA, kterrého se Erik účastnil se konal v obci Mokrá-Horákov. Soutěžil zde v kategorii Masters a umístil se na 1. místě. 

Číst dál: 17.6.2018 Mokrsko-Horákovské železné hasič

V Litenčicích se konal závod TFA, který je zařazen do Zlínské ligy železných hasičů. Erik zde startoval v kategorii Masters (s aktivovaným dýchacím přístrojem) a vybojoval druhé místo.

Číst dál: 9.6.2018 TFA Litenčice

Stříbrnou medaili si přivezl Erik ze závodů TFA Nová Dědina. Závodil v kategorii Masters s aktivovaným dýchacím přístrojem. V článku můžete shlédnout video. 

Číst dál: 13.5.2018 TFA Nová Dědina

3. místo vybojoval Erik tentokrát na Slovensku, konkréntně na soutěži TFA Bánovce nad Bebravou, kde soutěžil v kategorii "zásah". Gratulujeme k zahraniční medaili. 

Číst dál: 6.5.2018 TFA Bánovce nad Bebravou

Hasiči Viničné Šumice pořádali 1. května závod TFA s názvem Šumická TreFA. Ve své kategorii zde Erik získal 2. místo.

Číst dál: 1.5.2018 Šumická TreFA

Další soutěž TFA se konala v sobotu 28.4. v Mělčanech. Po pár chybičkách se Erik ve své kategorii umístil na 5. místě. 

Číst dál: 28.4.2018 TFA Mělčany

Po úspěšné sobotě přišla i úspěšná neděle a Erik vydřel 2. místo v závodě TFA ve Velkém Ořechově. Tentokrát v kategorii s aktivním dýchacím přístrojem, kterou si vyzkoušel poprvé. Opět gratulace z naší strany. 

Číst dál: 15.4.2018 TFA Velký Ořechov