Časté dotazy jsou ohledně správné péče o zásahovou výstroj, ať už je to praní obleků, rukavic nebo údržba obuvi. Zde najdete informace ohledně správné údržby dle výrobců jednotlivých výstrojních součástek, které používáme.  Zásahová obuv HAIX Fire Flash

 

haix

 

Nejprve boty očistěte od bahna a špíny. Na povrch kůže naneste několik vrstev impregnace ve spreji Collonil Waterstop Spray. Stříkejte obuv nejlépe venku, abyste nevdechovali rozprášenou impregnační kapalinu. Nejprve zlehka nastříkejte kožený povrch jedné boty tak, aby byl lehce vlhký, pak stejným způsobem druhou botu.

Mezitím se vrstvička impregnace první boty vsákne, ale pozor -neměla by zaschnout. Potom znovu proces impregnace střídavě na jedné a druhé botě opakujte do té doby, až se při zkušebním krátkém nastříknutí impregnační prostředek nevsakuje a bota zůstává mokrá. Tím jste naimpregnovali kůži do hloubky. Teď můžete boty nechat dostatečně vyschnout na dobře větraném místě.

Jestliže obuv nastříkáte lehce jednou nebo dvakrát, impregnace nepronikne do hloubky. Zasáhli jste tím jen horní vrstvu a uzavřeli jste tak, bohužel, kůži vůči vniknutí látky do spodních vrstev materiálu i při pozdější impregnaci. A boty vám rychleji promoknou.

Impregnační prostředek se nevsákne dostatečně hluboko do kůže, jestliže na jejím povrchu lpí vrstva krému. V případě, že naimpregnujete kůži do hloubky sprejem a pak kůži ošetříte krémem, bude lépe chránit proti vodě. Důležité je nejdříve obuv impregnovat a poté až krémovat. Jakmile boty dobře proschly (alespoň do rána příštího dne), můžete hladkou kůži nakrémovat prostředkem Collonil Waterstop v tubě. Krém nanášejte v tenké vrstvě a potom jemným flanelovým hadříkem přeleštěte. Bota by se neměla kartáčovat!!!

 


 

Zásahový oblek Fireman TIGER Plus

 tiger

Používejte domací nebo průmyslové praní - ošetřujte obleky vždy samostatně - uzavřete před praním suché zipy, zdrhovadla a kapsy, jinak dochází k odírání textílií.

Perte při doporučené teplotě 40oC, maximální možná teplota praní je 60oC.

Při použití nižší teploty praní se prodlužuje životnost úpravy  SOFIGUARD® - oblek po praní důkladně vymáchejte, používejte nižší otáčky pro odstředění.

Suště v bubnové sušičce při vyšší teplotě 70oC, a pro obnovu impregnace vnější tkaniny sušte dálo po dobu 30 min.

UPOZORNĚNÍ!!! Po druhém cyklu sušení při teplotě 70oC se zvyšuje a prodlužuje životnost impregnace SOFIGUARD® proti vodě a chemikáliím!

Při nadměrném znečištění doporučujeme předeprání, případně chemické čištění.

Při případném zvýšeném smáčení vnějšího materiálu doporučujeme obleky reimpregnovat.

Obleky skladujte v suchém prostředí.

Kontrolujte  oblek po každém použití

Pro lepší posouzení ochranných vlastností a životnsoti obleků doporučujeme vést podrobnou evidenci počtu praní, impregnací a oprav.