Na začátku roku 2020 díky podpoře Města Velké Bílovice pořídila naše jednotka do své výbavy termokameru FLIR K2. 

 

IMG 20200414 193822

 

Termokamery se v posledních letech u hasičů začínají hojně využívat zejména u požárů, kde umožňují vyhledávání skrytých ohnisek, lepší orientaci a zejména efektivnější vyhledávání osob v prostředí, kde je nejčastěji kvůli kouři snížená nebo nulová viditelnost. Doposud se při hledání osob v těchto prostorech musel hasič spolehnout jen na svou prostorovou orientaci a hmat, což je ve spojení se stresem a vysokou okolní teplotou velmi náročný úkol.

Námi zakoupená termokamera patří mezi cenově dostupnější přístroje na trhu, přesto disponuje všemi potřebnými vlastnostmi pro profesionální použití u hasičských sborů. Mezi její klíčové vlastnosti patří odolnost proti pádu z 2 metrů a krytí IP 67, které jí umožňuje bezproblémový kontakt s vodou a funkčnost v prostředí s teplotou do + 500 °C. Součástí balení je odolný kufr, nabíječka a náhradní baterie. Přesnost měření je udávána +- 4 °C.

 

IMG 20200414 193755

 

Kamera byla po proškolení všech členů jednotky zařazena do výjezdu, je umístěna v prvovýjezdovém vozidle CAS 20 Renault.

Věříme, že usnadní naši práci a přispěje k bezpečnosti zasahujících hasičů u mimořádných událostí. Zároveň doufáme, že jí bude potřeba pokud možno co nejméně.