Byli jsme vysláni k záchraně osoby s AED. Na místě spolupráce se ZZS.

Číst dál: 12.2.2019 Záchrana osob - Velké Bílovice

První letošní závody mladých hasičů se konaly v Perné, kde se soutěžilo v uzlování. Do závodů se zapojila tři naše družstva - jedno družstvo mladších žáků a dvě starších. Mladší si zde vyuzlovali 4. místo a jedno ze starších družstev 2. místo. 

Číst dál: 19.1.2019 Uzlování Perná

V sobotu se konala výroční shcůze našeho sboru. Za přítomnosti zástupců Města Velké Bílovice jsme zhodnotili uplynulý rok 2018 a probrali všechny důležité události, které nás letos čekají. 

Číst dál: 5.1.2019 Výroční schůze SDH

Byli jsme vysláni k záchraně osoby s AED. Na místě spolupráce se ZZS.

Číst dál: 23.12.2018 Záchrana osob - Podivín

Jednotka opět vyjela k prověření sepnutí elektronické požární signalizace do jedné z místních firem. Na místě zjištěno, že se jedná o planý poplach. 

Číst dál: 14.12.2018 Planý poplach - Velké Bílovice

Jednotka vyjela k prověření sepnutí elektronické požární signalizace do jedné z místních firem. Na místě zjištěno, že se jedná o planý poplach. 

Číst dál: 5.12.2018 Planý poplach - Velké Bílovice

Provedli jsme odčerpání zatopeného vinného sklepa ve Velkých Bílovicích. Použito motorové kalové čerpadlo. 

Číst dál: 20.11.2018 Čerpání vody - Velké Bílovice

Zasahovali jsme u požáru stromu a okolního porostu v lokalitě místních vinných sklepů. Požár, který způsobil zkrat drátů nízkého napětí, jsme zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu. 

Číst dál: 23.10.2018 Požár stromu - Velké Bílovice

Město obdrželo z programu "Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje" dotaci ve výši 140 000,- Kč. Tyto finanční prostředky byly použity na nákup nového vybavení pro naši jednotku. Dotace pokryla 70 % nákladů na zakoupené prostředky, zbylých 30 % doplatilo Město Velké Bílovice.

Číst dál: Díky dotaci Jihomoravského kraje získala jednotka nové vybavení

TFA Jedovnice byl jeden z nejdůležitějších závodů sezóny TFA v našem kraji. Jednalo se totiž o kvalifikaci na Mistrovství ČR v TFA dobrovolných hasičů za Jihomoravský kraj. Můžeme již jen gratulovat Erikovi, který zde získal 2. místo a za da týdny nás jede reprezentovat do Domažlic na MČR. 

Číst dál: 22.9.2018 TFA Jedovnice